تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
حمل خرده بار به عراق
چت روم
ایمن بار
Bitmain antminer ks3
چاپ ساک دستی پلاستیکی
برتر سرویس
لوله بازکنی در کرج
Jwt چیست؟

Jwt چیست؟

مخفف json web tokens است و رشته ای رمز شده می باشد که در header درخواست http گذاشته می شود

Jwt چیست؟

 

Jwt چیست؟

مخفف json web tokens است و رشته ای رمز شده می باشد که در header درخواست http گذاشته می شود. تا به کمک آن بتوان کاربران سایت را احراز هویت کرد. به این کد در زبان برنامه نویسی توکن گفته می شود که معمولا با هش کردن داده های json توسط کلید رمز به این توکن می رسیم.

Jwt چگونه کار می کند؟

زمانی که شخصی به صورت موفقیت آمیزی لاگین می کند، توکن برای آن شخص تولید می شود. این توکن مختص به هر کاربری می باشد و یکتاست. هر موقع که کاربر درخواست دسترسی به منبعی را می دهد، به همراه درخواست او، توکن خود را به header می فرستد. سرور نیز با decode کردن توکن می تواند متوجه شود که آیا کاربر اجازه ی دسترسی به این منبع را دارد یا نه. واژه bearer در کد ها نشان دهنده این است که header حامل توکن است.

پروسه دیاگرام به صورت زیر است:

1-    ابتدا کاربر توسط روش های موجود لاگین می کند.

2-    کاربر توسط سایت احراز هویت می شود و توکن برای او تولید می شود.

3-    کاربر توسط توکن دریافتی، درخواستی را برای دسترسی به منبع می دهد.

4-    اگر کاربر اجازه دیدن منبع را داشته باشد، منبع برگردانده می شود.

در این دسته از مقالات می خواهیم راجب این که jwt چیست؟ و کارایی و کاربرد آن چه چیزی است صحبت کنیم. اگر علاقه مند به یادگیری این دسته هستید با ما همراه شوید.

Jwt چگونه ساخته می شود؟

این اطلاعات را می توان توسط دو روش رمزگذاری کرد. یک از آن روش ها با استفاده از کلید رمز که همان الگوریتم HMAC می باشد و دومی با استفاده از کلید عمومی/خصوصی که همان الگوریتم RSA و یا ECDSA می باشد.

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php

در کل برای انجام درست این کار باید به این نکته توجه کنید که اعداد تاریخ شمسی باید به انگلیسی باشد. ابتدا در خط سه تاریخ شمسی روز جاری را بدست می آوریم. در خطوط 5 تا 9 با استفاده از تابه کتابخانه explode بخشهای روز، ماه و سال شمسی را استخراج می کنیم و در درون آرایه arr_parts ذخیره می کنیم. و در آخر در خط 11 با استفاده از یکسری تابع ها عمل تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php را انجام می دهیم.

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php

آن تابع می تواند jalali_to_gregorian باشد که یکی از تابع های کتابخانه jdf است. و جهت تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php استفاده می شود. این تابع برای عملکرد صحیح به اعداد مربوط به سال، ماه و روز شمسی نیاز دارد. در این صورت می تواند عمل تبدیل تاریخ را انجام دهد.

در کل برای کار با تاریخ شمسی در php از کتابخانه jdf استفاده می شود که یک کتابخانه ی رایگان است که توسط ایرانیان نوشته شده است و در حال تکمیل شدن است. و هر کس می تواند به راحتی از آن استفاده کند. قبل از آن نیاز است که با یک سری پارامتر های اصلی آشنا شوید و کار با آن ها را یاد بگیرید. یکسری توابع و یکسری حروف که کار کردن با آن ها در این کتابخانه و برای تبدیل تاریخ شمسی ضروری است.

سورس آزمون آنلاین با php

این آزمون  با استفاده از زبان و محیط طراحی وب سایت php طراحی و تنظیم شده است. طراحی و سورس آزمون آنلاین با php بسیار ساده و قابل درک برای دانشجویان می باشد.

موضوع :
برچسب ها : jwt چیست,سورس آزمون آنلاین با php,تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 27 مرداد 1400ساعت 2:08 توسط عارفه هاشمی | تعداد بازديد : 438 |