تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
حمل خرده بار به عراق
چت روم
ایمن بار
Bitmain antminer ks3
چاپ ساک دستی پلاستیکی
برتر سرویس
لوله بازکنی در کرج
Jwt چیست؟

Jwt چیست؟

مخفف json web tokens است و رشته ای رمز شده می باشد که در header درخواست http گذاشته می شود

Jwt چیست؟

 

Jwt چیست؟

مخفف json web tokens است و رشته ای رمز شده می باشد که در header درخواست http گذاشته می شود. تا به کمک آن بتوان کاربران سایت را احراز هویت کرد. به این کد در زبان برنامه نویسی توکن گفته می شود که معمولا با هش کردن داده های json توسط کلید رمز به این توکن می رسیم.

Jwt چگونه کار می کند؟

زمانی که شخصی به صورت موفقیت آمیزی لاگین می کند، توکن برای آن شخص تولید می شود. این توکن مختص به هر کاربری می باشد و یکتاست. هر موقع که کاربر درخواست دسترسی به منبعی را می دهد، به همراه درخواست او، توکن خود را به header می فرستد. سرور نیز با decode کردن توکن می تواند متوجه شود که آیا کاربر اجازه ی دسترسی به این منبع را دارد یا نه. واژه bearer در کد ها نشان دهنده این است که header حامل توکن است.

پروسه دیاگرام به صورت زیر است:

1-    ابتدا کاربر توسط روش های موجود لاگین می کند.

2-    کاربر توسط سایت احراز هویت می شود و توکن برای او تولید می شود.

3-    کاربر توسط توکن دریافتی، درخواستی را برای دسترسی به منبع می دهد.

4-    اگر کاربر اجازه دیدن منبع را داشته باشد، منبع برگردانده می شود.

در این دسته از مقالات می خواهیم راجب این که jwt چیست؟ و کارایی و کاربرد آن چه چیزی است صحبت کنیم. اگر علاقه مند به یادگیری این دسته هستید با ما همراه شوید.

Jwt چگونه ساخته می شود؟

این اطلاعات را می توان توسط دو روش رمزگذاری کرد. یک از آن روش ها با استفاده از کلید رمز که همان الگوریتم HMAC می باشد و دومی با استفاده از کلید عمومی/خصوصی که همان الگوریتم RSA و یا ECDSA می باشد.

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php

در کل برای انجام درست این کار باید به این نکته توجه کنید که اعداد تاریخ شمسی باید به انگلیسی باشد. ابتدا در خط سه تاریخ شمسی روز جاری را بدست می آوریم. در خطوط 5 تا 9 با استفاده از تابه کتابخانه explode بخشهای روز، ماه و سال شمسی را استخراج می کنیم و در درون آرایه arr_parts ذخیره می کنیم. و در آخر در خط 11 با استفاده از یکسری تابع ها عمل تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php را انجام می دهیم.

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php

آن تابع می تواند jalali_to_gregorian باشد که یکی از تابع های کتابخانه jdf است. و جهت تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php استفاده می شود. این تابع برای عملکرد صحیح به اعداد مربوط به سال، ماه و روز شمسی نیاز دارد. در این صورت می تواند عمل تبدیل تاریخ را انجام دهد.

در کل برای کار با تاریخ شمسی در php از کتابخانه jdf استفاده می شود که یک کتابخانه ی رایگان است که توسط ایرانیان نوشته شده است و در حال تکمیل شدن است. و هر کس می تواند به راحتی از آن استفاده کند. قبل از آن نیاز است که با یک سری پارامتر های اصلی آشنا شوید و کار با آن ها را یاد بگیرید. یکسری توابع و یکسری حروف که کار کردن با آن ها در این کتابخانه و برای تبدیل تاریخ شمسی ضروری است.

سورس آزمون آنلاین با php

این آزمون  با استفاده از زبان و محیط طراحی وب سایت php طراحی و تنظیم شده است. طراحی و سورس آزمون آنلاین با php بسیار ساده و قابل درک برای دانشجویان می باشد.

موضوع :
برچسب ها : jwt چیست,سورس آزمون آنلاین با php,تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 27 مرداد 1400ساعت 2:08 توسط عارفه هاشمی | تعداد بازديد : 438 |

روش اعتبار سنجی

jwt چیست

 

به طور کلی دو روش پر کاربرد اعتبار سنجی سمت سرور، برای برنامه های سمت کاربر وب وجود دارد که عبارتند از : روش اول  Cookie-Based Authentication که یکی از پرکاربرد ترین روش ها است و در این حالت به ازای هر درخواست، یک کوکی جهت اعتبار سنجی کاربر به سمت سرور ارسال می شود و یا حتی برعکس. روش دوم Token-Based Authentication که بر مبنای ارسال یک توکن امضا شده به سرور است که به ازای هر درخواست این عمل صورت میگیرد.

Jwt چیست؟

در کل یک استاندار وب است که روشی فشرده و خود شمول را جهت انتقال امن اطلاعات بین مقاصد مختلف را به واسطه یک شی تعریف می کند. این اطلاعات قابل اطمینان هستند، از این رو به صورت دیجیتال امضا می شوند. این کدها توسط یک کلید خصوصی و یا یک جفت کلید خصوصی و عمومی قابل امضا شدن هستند.

فشرده بودن در تعریف jwt به این معنا است که، اندازه شی json یک توکن در حالت کوچک است و به سادگی از طریق یک URL و یا پارامتر های POST و یا داخل یک HTTP Header قابل ارسال هستند و به دلیل کوچک بودن اندازه انتقال آن ها سریع است.

خود شمول نیز در این تعریف به این معنی است که، بار مفید این توکن شامل تمام اطلاعات مورد نیاز برای اعتبار سنجی یک کاربر است. همان طور که در مقالات قبلی نیز گفتیم توکن مختص به هر شخص است و یکتاست. و تمامی اطلاعات آن شخص در توکن که برای احراز هویت از آن استفاده می شود محفوظ است.

اگر به زبان php علاقه مند هستید و می خواهید بدانید jwt چیست، و کار با آن را آموزش ببینید بهتر است تا پایان این مقالات همراه ما باشید. همچنین اگر می خواهید یک سری آزمون انلاین را با php طراحی کنید ما در این مقاله در مورد سورس آزمون آنلاین با php صحبت می کنیم.

تابع date در php

این تابع پارامتر های مختلفی دارد که به صورت رشته ای مشخص می شوند و با استفاده از آن ما می توانیم تاریخ را نمایش دهیم. تابع date دو پارامتر را به عنوان ورودی می گیرد که آن دو format و timestamp هستند. برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php باید از تابع date استفاده شود. همچنین این تابع دارای زیادی کاراکتر است که باید با بیشتر آن ها تا حد زیادی آشنایی داشته باشید و به کوچک یا بزرگ بودن حروفشان نیز توجه کنید.

برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php از تابع کتابخانه jdf نیز استفاده می کنند که رایگان است و توسط ایرانیان طراحی شده است.

ایجاد تاریخ با تابع mktime

پارامتر دلخواه در تابع date یک timestamp را مشخص می کنیم. اگر شما timestamp خاصی را انتخاب نکنید از timestamp زمان حال استفاده می شود. در php توسط تابع mktime می توانیم یک timestamp مشخص کنیم تا mktime در خروجی آن به تاریخ و زمان تبدیل شود و آن ها را نمایش دهد.

سورس آزمون آنلاین با php

 

سورس آزمون آنلاین با php

یک سری آزمون های آنلاینی وجود دارد که سورس آن ها با php زده می شود. اگر می خواهید سورس آزمون آنلاین با php را آموزش ببینید یا اگر مشکلاتی در این زمینه دارید و می خواهید آن ها را حل کنید اول اینکه به سایت ما مراجعه کنید و از اطلاعات کافی بهره مند شوید و هم اینکه در مقالات بعدی همراه ما باشید.

 

 

نمایش تاریخ شمسی

در قعطه کد ها تاریخ جاری شمسی به سه شکل بدست می آید و نمایش داده می شود. حرف Y شماره سال شمسی به صورت چهار رقمی است.حرف m شماره ماه را نشان می دهد و d نیز روز را نمایش می دهد. در این قسمت باید به بزرگ و کوچک بودن حروف توجه بسیار زیادی کرد.

برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php باید کار با این توابع را آموزش ببینید تا بتوانید تک تک پارامتر ها را توسط کد های مخصوص به خود و تابع های مخصوص بدست آورید. برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی php از تابع jdf می توان استفاده کرد، که یک تابع کتابخانه ای رایگان است و کار کردن با آن بسیار ساده و روان است.

بدست آوردن زمان جاری

قبل از هر چیزی زمان جاری سیستم را بدست می آوریم. حرف g ساعت را به فرمت 12 ساعته بدست می آورد. حرف i معرف دقیقه است و حرف s معرف ثانیه می باشد. حرف a نیز عبارت های ق.ظ یا ب.ظ را در انتهای زمان نشان می دهد. برای نمایش عبارات مذکور به صورت قبل از ظهر یا بعد از ظهر نیز می توان از حرف بزرگ A در انتهای format استفاده کرد.

سورس آزمون آنلاین با php

در اکثر این آزمون ها از سی اس اس و جاوا اسکریپ در صورت نیاز استفاده می شود تا با استفاده از این دو زبان و تکنولوژی، زیبایی و کارایی پروژه بیشتر شود. سورس آزمون آنلاین با php بسیار کار آسانی است.


صفحه قبل 1 صفحه بعد